Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe to jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych w Bieszczadach. Największa w Polsce turystyczna wypożyczalnia drezyn rowerowych. Drezyny kursują na odcinku 50 km, linii kolejowej 108, na trasie od Zagórza do Krościenka z bazą w Uhercach Mineralnych.

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe to przedsięwzięcie, łączące turystykę i zamiłowanie do tradycji kolejarskiej. Ta – bez wątpienia – najpiękniejsza trasa kolejowa w Polsce liczy ponad 140 lat! Jej uroki można podziwiać przemierzając ten odcinek Drezynami Rowerowymi, napędzanymi – tak jak w rowerze – siłą własnych mięśni nóg. Siedzibą wypożyczalni jest stacja kolejowa w Uhercach Mineralnych, położona na rozwidleniu tras drogowych wielkiej obwodnicy bieszczadzkiej biegnącej w stronę Ustrzyk Dolnych i drogi prowadzącej w kierunku Jeziora Solińskiego do Soliny i Polańczyka. Ze stacji w Uhercach Mineralnych turyści mają możliwość wyboru przejażdżki (zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy) w dwóch kierunkach: Ustrzyk Dolnych bądź Zagórza.

108 jest linią łącząca stację Stróże ze stacją Krościenko i z przejściem granicznym w tej miejscowości. Linię zbudowano w 1872 r. z polecenia władz Cesarstwa Austriackiego. Łączyła ona Pierwszą Węgiersko-Galicyjską Kolej Żelazną z linią kolejową nr 96. Dziś jest to największa w Polsce turystyczna wypożyczalnia Drezyn Rowerowych na odcinku 47 km od Zagórza do Krościenka z bazą w Uhercach Mineralnych, działająca od maja 2015 roku.

Zapraszamy na tory linii kolejowe 108. Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe to nie tylko jedna z największych, turystycznych atrakcji w Bieszczadach, Podkarpacie, ale w skali Polski.

Strona internetowa: www.drezynyrowerowe.pl

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe