Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła

Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła

Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła

Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła, to miejsce w Bieszczadach, gdzie możesz aktywnie uczestniczyć w warsztatach ginących zawodów. W pochodzącej z początku XX wieku szkole w Uhercach Mineralnych, w bliskim sąsiedztwie wypożyczalni Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych.

W Bieszczadzkiej szkole Rzemiosła samodzielnie utoczysz garnek, własnoręcznie napiszesz pozdrowienia według zasad przedwojennej kaligrafii, a ponadto nauczysz się wypiekać tradycyjne proziaki w wiejskim piecu.

Blisko 400 m2 powierzchni w których nowoczesne środki wystawiennicze wspomagają proces poznania dawnych rzemiosł. Tu znajduje się klasa na strychu, w której znajdowało się dawniej mieszkanie nauczyciela. Obecnie jest to nowoczesna sala audiowizualna gdzie zostaniesz przeniesiony w czasie i dowiesz się poprzez prezentację o dawnych rzemiosłach wysapujących w Bieszczadach.

Następnie każdy z uczestników uda się do kancelarii, piekarni, klasy kaligrafii oraz garncarni gdzie samodzielnie wykona pracę.

W każdej z klas znajdują się aplikacje, które pomogą nam sprawdzić wiedzę dotyczącą regionu, wysłać elektroniczną pocztówkę z pozdrowieniami do najbliższych, fotoplastikony, żywe zdjęcia, okno 3d oraz beczka śmiechu.

Strona internetowa: www.ginacezawody.pl

Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła